• ×

  Nazım Maviş

  Boyabat - 1971, Rasim, Mesude.

  Serbest Meslek; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını, "Türk Siyasal Yaşamında Millî Görüşün Doğuşu: MNP" konulu teziyle Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında,"1990 Sonrası İslamcılığın Değişen Siyasal Dili" konulu doktora tez çalışmasını sürdürmektedir.

  Millî Gençlik Vakfı Ankara Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı, Birlik Vakfı Ankara Şube Başkan Yardımcılığı ve MÜSİAD Ankara Şubesi Eğitim ve Danışmanlık Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Özel Öğretim Derneği Üyesidir. AK PARTİ 5. Olağan Kongresinde MKYK Yedek Üyeliğine seçildi. AK PARTİ Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. AK PARTİ Siyaset Akademisinde" Demokrasi ve İnsan Hakları" ve " Deneyim ve Vizyon Paylaşımı" dersleri verdi." Millî Görüşün Doğuşu: MNP" adlı yayımlanmış 1 kitabı bulunmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisinde madde yazarlığı yaptı. Çeşitli gazetelerde makaleleri yayımlandı.

  26. Dönemde Sinop Milletvekili seçildi. Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Millî Savunma Komisyonu Üyeliği yaptı. Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Kâtip Üyesidir.

  Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Maviş, evli ve 3 çocuk babasıdır.